21 Eylül 2015 Pazartesi

How I Met Your Mother - FİNAL (Spoi) | Dizi/FilmSaatlerimi, günlerimi; hatta uykularımı verdiğim diziyi sonunda bitirdim. Koskoca 9 sezonluk dizinin bir hiç uğruna olması beni hayal kırıklığına uğrattı. Oraya geleceğim ama ilk önce diziyi izlememin sebebini anlatayım. Diziyi 2 sene veya 1 sene önce izlemeye başlamıştım ama bir nedenden dolayı devam ettirmemiştim. Yaklaşık 1 ay önce de Beyza'nın final bölüm için yazısını gördüm ve hazır tatildeyken izliyeyim bitsin dedim. Hunharca dizi izledim. Sezonları bitirdim. 1 günde 1 sezon bitirdiğimi biliyorum ben. Meğerse bir hiç içinmiş.

Bir noktadan sonra dizi affedersiniz ama boka sardı. Dizi eski tadını vermemeye başladı. Dizi uzadıkça uzadı. 7. sezondan sonra artık dizi bitti. 8 ve 9. sezon berbattı. 8. Sezon belki idare ederdi ama 9. sezon hüsran..

Hatırlarsanız Barney 8. sezonda Robin'e evlilik teklifi etmişti. Ben Robin ve Ted'i desteklerken bu olmuştu. Açıkçası Robin tam sürtük. Bir Ted, bir Barney. Dur yahu! Ve Ted de buna bir şey demiyor ve sonuna kadar da haklı. Bu bir olgunluk ama Robin de fazla oluyor. Sonrasında Robin ve Barney oldu, tamam, onaylıyorum dedim.
Ve sonra evlendiler. Ama bu evliliğin 3 gününü bir sezonda mı anlatılması gerekiyordu? Yemin ederim bunaldım. Ya bölümleri geçtim hep. Bu zaten başlı başına hayal kırıklığı. Ve final? 40 dakika boşaydı. Finalde bir sürü alakasız şey vardı. Daha iyisini beklerdim.
3 yıllık bir evlilikten sonra basitçe boşandılar. Robin çok iyi bir muhabir olurken Barney eski hayatına döndü. Ne saçma ama! Bu da tam bir hayal kırıklığıydı. Her şey öyle basitti ki. Bundan daha iyi final yapabilirdik.

Ve 9 sezonun ardından tanıştılar. Peki ya sonrası nasıldı? Buna daha sonra değinicem. Tracy ile tanışması bir çok kez 1 adım kadar uzaklıktaydı. Ama her zaman bir şey oldu ve tanışamadılar. Ve sonunda Barney ve Robin'in düğününde bas çaldı. Bu mu yani? Daha iyi bir şey olamaz mıydı? Daha Ef- Bekle. -sanevi. İki çocuktan sonra da evlendiler, ne hoş! Tamam belki yabancılarda bu normal bir şey belki ama Ted'in Tracy hamile olduğu anda, hatta ondan daha önce onla evlenmesini beklerdim. Ted böyle biriydi. Her neyse.

Evlendiler, pekala. Ne kadar geç olsa da evlendiler. Dediğim gibi bulduğu anda onla evlenmesini ister ve beklerdim.Sonra Tracy hasta oldu. Peki hastalığı neydi? Bilmiyoruz. Son sözleri? Yine bilmiyoruz. Bir sürü saçmalık. Tracy ölmemeliydi. Barney ve Robin ayrılmamalıydı. Hepsi mutlu bir çift olarak yaşamalıydı. Bunun yerine senaryo yazarları 1. sezona, başa döndürdü. Ted yine Robin'in peşinde. Ted o kadar harika biri ki.. Değerini bilemeyen Robin ve değerini sonuna kadar bilen Tracy. Sonuç: Robin. Neden ya? Hayır yani neden Robin? Ya çocuklarının bunu onaylaması? ''Annem öleli 6 yıl oldu baba, artık zamanı!'' mı?! Hiçbir ''Biliyorum, baba. Onu özlüyorsun. Bizde özlüyoruz ama annem de böyle olmasını isterdi. Hayatımıza devam etmemizi. Annem her zaman kalbimizde olacak. Robin teyzeyi seviyoruz ve sende seviyorsun. Annem öleli 6 yıl oldu baba, artık zamanı!'' Benden daha iyi final çıkardı.Ted Robin'in kapısına geldi ve 1. sezondaki şeyler tekrarlandı. Sonunda Ted yine üzülecek. Robin hep daha fazlasını istiyor. Değer bilmiyor. Ted her zaman onu sevdi, evet ama Robin bunun değerini bilemiyordu. Hala da bilemiyor bence.Son bölümü hatta son sezonu geçe geçe izledim. Ama duyduğum kadarıyla Barney bir kızla yatmış ve o kız hamile olmuş. Hastanede olduğu kısım dışında hiçbir şey yok. Kadın kim falan hepsi boş. Saçma bir şekilde Barney birden çocuğuna bağlı mı yaşayacak. Benim bildiğim Barney her zaman kaçardı ama şimdi noldu?
Marshall ve Lily'ye gelirsek 3. çocukları doğacak. Konu o kadar Barney-Robin-Ted arasında dönüuor ki Marshall ve Lily'ye yer kalmıyor ama Marshall Lily için Roma'ya gidiyor. Yahu Lily basit bir ressam. Marshall da yargıç olacakken yine Lily'nin dediği oluyor. Ama yine de bu çifti seviyorum. Final o kadar saçmasalaktı ki bu çifti de ayıracaklar sanmıştım.Yazarlar finali planlamıştı zaten. Robin ve Ted birlikte olacaktı. Ve son geldiğinde bütün olaylar baştan savma oldu. Final bölümü 3 bölümden oluşsaydı bari. Her şey çabucak geçildi. Tracy öldü ve Robin Barney'le ayrıldı. Sonuç olarak Ted ve Robin. İki kelime; HAYAL KIRIKLIĞI.


How I Met Your Mother | Final 

3 yorum:

  1. Finali ne kadar kötü olsa da unutmayacağım nadir dizilerden. Marshmallow ve Lilypad!

    YanıtlaSil
  2. Favori dizilerimden biridir. Şimdi bile ara sıra rastgele bir bölümünü açıp izlerim. Barney favorim ^-^

    YanıtlaSil